Jak jsme k vipetům přišli

 

Jak jsme k vipetům přišli?

Já osobně na osud nevěřím, ale to, jak jsme se dostali k Nandine z Úplňku alias Easy, osud byl. Všechno to začalo tím, že Jana Křečková - dnes již majitelka chovatelské stanice Sunny Funny - požádala mámu, jestli by jí nepomohla s odvezením její nové fenečky (Sunny) a máma jakožto dobrotivý člověk Janě šla pomoct. Shodou okolností v chovatelské stanici ,,z Úplňku‘‘ byla poslední volná fenečka, kterou Chrpovi (majitelé chovatelské stanice z Úplňku) nedali předchozím zájemcům, protože nevypadali důvěryhodně. Máma si ji hned oblíbila, protože má ráda psy vyzařující energii. A tak se Easy stala naším rodinným členem. Já doopravdy nevěřím na osud, ale kdyby Jana nepožádala mámu o pomoc, kdyby máma nebyla dobrotivá, kdyby Chrpovi dali Easynu původním lidem, tak bychom nenašli tak neuvěřitelně ušlechtilé plemeno plné života. Whippet je pes, se kterým můžeš dělat úplně všechno od dostihů, coursingu přes agility až po dogdancing.

Anglický básník George Gordon Byron kdysi řekl: ,,Pes se vyznačuje krásou bez ješitnosti, silou bez krutosti a lidskými ctnostmi bez lidských vad.‘‘ A my přidáváme, že to u whippetů platí dvojnásob!

Přátelé, kamarádi a všichni naši blízcí, pokud jste zrovna na našich stánkách, tak vám za celou rodinku přeji příjemné počteníčko.                                                                  

                                                                                                                         Niky Veselská

 

 

Název a logo MANITA PATITA

Název MANITA PATITA vznikl ze slabik jmen mých dětí. Matouš - Ma, Nikola - NI, Natálka- TA. Zároveň MANITA ve španělštině znamená ručička a PATITA znamená pacička. Tedy český název zní RUČIĆKA PACIČKA.

Naše chovatelská stanice MANITA PATITA byla založena na jaře roku 2011.
 

 

Manita Patita

 

,,Pes se vyznačuje krásou bez ješitnosti, silou bez krutosti a lidskými ctnostmi bez lidských vad.‘‘   G .G. Byron

    Těšíme se na Vás a na Vaše podněty!